Вт, 25.02.2020, 07:19
Вітаю Вас Гість | RSS
 Жидачівський районний
методичний кабінет
Головна Каталог статейРеєстраціяВхід
Меню сайту
People Group
Категорії розділу
Схвалені методичні матеріали [63]
Так.ru
Головна » Статті » Схвалені методичні матеріали » Схвалені методичні матеріали

Навчально-методичний посібник

      У посібнику пропонуються конспекти  нестандартних уроків літератури рідного краю та позакласного читання вчителів творчої групи, які на своєму прикладі довели, що найкращою традицією української школи залишається педагогічна майстерність.

    Автори розробок, згідно з вимогами чинної програми, яка націлює вчителя на виховання національної свідомості, духовно-багатої, зорієнтованої на творчу діяльність особистість, головну увагу проділили формам і методам роботи, що яскраво демонструють, як засобами мистецтва слова можна виховувати любов до України, повагу до її мови, історії, культури, звичаїв і традицій.

   Конспекти уроки укладено з урахуванням особистісно зорієнтованих підходів до викладання ефективних інтерактивних методів, використання пошукових завдань, які виявляють самостійність учнів, твору активізацію тощо.

Рецензія

   Навчально-методичний посібник  «З глибин душі у поетичне слово. Виховання патріотизму та національної свідомості учнів на уроках літератури рідного краю» присвячений найбільш актуальному питанню сучасної української школи-вихованню справжнього патріота і громадянина.

    Завдання, які ставлять перед собою співавтори посібника: плекання в учнів пошани й любові до рідної мови і рідної землі, її історії; формування відповідальності за долю України; виховання бережливого ставлення до національного багатства країни, культури, традицій.

    У посібнику зібрані кращі уроки та позакласні виховні заходи літератури рідного краю: творчість Б. Януша, О. Партицького, Н. Тріщ, М. Людкевич, М.Чумарної, Р. Чорного, Х.Щепанськлї та ін.. Зворушливим є урок, присвячений творчості юної поетеси Анни Куки, що трагічно пішла з життя в юні роки. Не залишився поза увагою укладачів посібника один з найвідоміших письменників нашого краю В.Рутківський з твором «Джури козака Швайки», що нагороджений Національною премією ім.. Т.Г.Шевченка. Кілька заходів присвячені сторінкам унікальної книги «Життя-Тобі…», що містить твори дітей України різних вікових категорій про героїв Небесної Сотні, про історію, що твориться нині захисникам Вітчизни. Також пропонується сценарій чудового заходу за збіркою «Україна в мені», написаною відомими українськими письменниками, серед яких - Дара Корній, Ніка Нікалео, Наталка Гурницька, Ірина Хомин та ін. Серед пропонованих матеріалів-мистецька вітальня, літературне читання, урок-пам’ять, урок-мандрівка, прес-конференція, різноманітні цікаві групові форми роботи, а також успішно використовуються оригінальні прийоми: «Хвилинка самозаглиблення», «Асоціативний портрет», «Конструктивна деталь», «Цитатник», «Килим очікувань», «Чарівний віночок побажань», «Рецепт свободи» тощо.  Автори - укладачі впевнені, що вічне можна розкривати, використовуючи сучасні педагогічні технології, методи, прийоми.

Ефективність запропонованих розробок доведена власним досвідом учителів, багато матеріалів містить додатки, творчість і відгуки дітей, живі діалоги з сучасними прозаїками і поетами.

   Методична і виховна цінність поданих матеріалів беззаперечна. Життєстверджувальний та патріотичний пафос зібраних конспектів уроків та позакласних заходів надихають і надають творчої сміливості впроваджувати досвід філологів Жидачівщини.

 Посібник рекомендується до друку.

 Рецензент: Богосвятська А.-М.І., кандидат філологічних наук, доцент, т.в.о. завідувача кафедри гуманної освіти КЗ ЛОР «Львівськи обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» 10 березня 2016р.

Пастушенко Н.М., заступник директора КЗ ЛОР «Львівськи обласний інститут післядипломної педагогічної освіти»

 

Категорія: Схвалені методичні матеріали | Додав: TMarciv (29.03.2016)
Переглядів: 169 | Рейтинг: 0.0/0
...
Погода
Жидачів © 2020